AtlasGlobal v sobotu obnoví své lety

17.12.2019 - EvropaTurecké aerolinie AtlasGlobal obnoví po necelém měsíci opět své lety. Vyplývá to z oznámení, které společnost uveřejnila na svých webových stránkách. Podle prohlášení budou lety obnoveny v sobotu 21. prosince od 11:15 místního času. AtlasGlobal znovu také spustil na svém webu rezervační systém.

Oznámení AtlasGlobal o obnovení letů uveřejněné na webu společnosti (zdroj: atlasglb.com)

AtlasGlobal 26. listopadu nečekaně zastavil všechny své lety. Společost tehdy zveřejnila prohlášení, že vstoupila do nové fáze restrukturalizace. Podle tureckých médií se aerolinie dostala do finančních problémů kvůli růstu nákladů spojených s dubnovým přesunem na nové letiště v Istanbulu a poklesu hodnoty turecké liry.

Společnost nezveřejnila žádné informace, jakým způsobem se jí podařilo vyřešit problémy, které vedly k zastavení letů. Jen vyzvala cestující, kteří měli letenky na dobu, kdy byly lety zastaveny, aby kontaktovali zákaznické centrum.

AtlasGlobal - Airbus A321 (foto: Spotter LEVT/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

AtlasGlobal zahájil lety v roce 2001 jako AtlasJet international Airlines. Společnost tehdy byla součástí skupiny Öger Holding, která působí v různých oborech. V roce 2006 aerolinie přešla do vlastnictví skupiny AtlasGlobal. S tím je spojena neúspěšná snaha expandovat do dalších zemí - do Ruska, Iráku, Jižního Súdánu a na Ukrajinu. Před zastavením letů AtlasGlobal provozoval jeden Airbus A319, tři A320 a třináct A321. Podle analýzy CAPA jsou hlavními trhy společnosti Rusko, Irák a Severní Kypr.

Štítky