Atlantic Airways mají ve flotile první Airbus A320neo

13.07.2019 - EvropaDánská letecká společnost Atlantic Airways operující z Faerských ostrovů převzala v pátek svůj první Airbus A320neo (OY-RCK). Letoun poháněný dvojicí motorů LEAP-1A od CFM International bude létat v celoekonomickém uspořádání kabiny pro 174 cestujících. Jedná se o první ze tří strojů A320neo pronajatých od americké leasingové společnosti Air Lease Corp.

Atlantic Airways - Airbus A320neo (foto: Airbus)

První A320neo v podvečer přistál na hlavním letišti Vágar na Faerských ostrovech. Letoun má ve flotile nahradit jeden pronajatý A319. Atlantic Airways jsou tradičním zákazníkem Airbusu, od roku 2008 se jejich flotila letadel je složena výhradně stroji od Airbusu. Do budoucnosti společnost sází na unifikaci na typu A320neo. Připomeňme, že na letošním pařížském aerosalonu objednaly Atlantic Airways dva letouny A320neo, které mají být dodány v letech 2023-24.

Gepostet von Atlantic Airways am Freitag, 12. Juli 2019

Nový Airbus A320 poprvé přistává na letišti Vágar (foto: Atlantic Airways/Facebook)

Airbusy A320neo mají umožnit další rozvoj sítě linek Atlantic Airways. Společnost tradičně létá do Dánska a na Island a dále provozuje sezónní linky na Baleárské a Kanárské ostrovy. V loňském roce otevřely Atlantic Airways pravidelnou linku do skotského Edinburghu a letos do Paříže na letiště Charlese de Gaulla. Se dvěma vrtulníky AgustaWestland AW139 dále zajišťuje pravidelné a charterové lety na Faerských ostrovech.

Atlantic Airways chtějí začít v nejbližší době začít létat do Severní Ameriky. Společnost již požádala americké ministerstvo dopravy o potřebná povolení pro zahájení sezónních letů do New Yorku. Očekává se, že tato transatlantická linka by mohla být otevřena již letos na podzim.

Gepostet von Atlantic Airways am Freitag, 12. Juli 2019

(foto: Atlantic Airways/Facebook)

Štítky