Ariana Afghan Airlines obnoví lety do Indie a Číny

19.06.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Ariana Afghan Airlines oznámila, že obnoví pravidelné lety do Indie, Číny, a Kuvajtu. Potvrdil to Rahmatullah Agha, generální ředitel společnosti Ariana Afghan Airlines.

Oznámení přichází krátce poté, kdy Kábul navštívila indická delegace na vysoké úrovni, která se setkala s afghánským ministrem zahraničí. Podle některých zpráv Indie zvažuje rovněž obnovení diplomatických vztahů, které byly přerušeny poté, co zemi ovládlo hnutí Taliban.

Podle šéfa Ariana Afghan Airlines se řada Afghánců léčí v Indii. Linka by rovněž mohla dovážet zboží Indie. Naopak z Afghánistánu je možné exportovat různé zemědělské produkty.

Airbus A310-300 společnosti Ariana Afghan Airlines (foto: Sergey Kustov/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Obnovení letů do Číny nahrávají dobré vztahy hnutí Taliban s touto zemí. Čína se snaží využít uvolněného prostoru po loňském odchodu amerických vojsk pro posílení svého politického a ekonomického vlivu.

V současnosti společnost Ariana Afghan Airlines vedle vnitrostátních linek pravidelně létá z Kábulu do Dauhá, Dubaje, Džiddy, Islámábádu a do Moskvy. Pro spojení se světem slouží zejména linky Kataru a Spojených arabských emirátů.

Témata