Americký low-cost JetBlue získal sloty na Heathrow

07.04.2021 - USA & KanadaAmerické nízkonákladové aerolinii JetBlue se podařilo získat atraktivní sloty na londýnském letišti Heathrow. Vyplývá to z dat koordinátora slotů společnosti Airport Slot Coordination Ltd. (ACL). To umožní JetBlue zahájit plánované transatlantické lety z New Yorku a Bostonu do Londýna. Podle serveru Flightglobal bude mít JetBlue od 2. srpna k dispozici 14 slotů týdně, od 13. září 22 slotů a od 20. září pak 28 slotů týdně.

(foto: JetBlue)

JetBlue vloni na podzim získal sloty na londýnských letištích Gatwick a Stansted. Společnost poté oznámila, že bude pokračovat ve své snaze získat sloty i na Heathrow. Není vyloučeno, že vedle Heathrow bude aerolinie létat také na další londýnské letiště.

JetBlue oznámil plán na zahájení transatlantických letů do Londýna již v roce 2018. Kvůli současné pandemii koronaviru se termín startu linky několikrát posouval. Díky přidělení slotů na Heathrow se nyní jeví srpen jako reálný termín startu letů do Velké Británie. Oficiálně však datum zahájení letů společnost neoznámila.

Přestože se expanze JetBlue do Evropy může zdát riskantní, tak podle Flightglobal existuje na trhu příležitost po ukončení transatlantických letů nízkonákladové společnosti Norwegian. O tom svědčí rovněž zájem norské společnosti Norse Atlantic Airways, která chce létat také z Londýna.

Vizualizace Airbusu A321XLR v barvách Jetblue (foto: Airbus)

JetBlue plánuje nasadit na transatlantické linky své nové Airbusy A321LR. Na palubě těchto letadel bude k dispozici nová business třída Mint vybavená lie-flat sedadly. Vedle A321LR objednal JetBlue také třináct kusů A321XLR, které mají mít ještě větší dolet. Do budoucna totiž nemá zůstat Londýn jedinou destinací v Evropě. JetBlue dříve oznámil, že chtějí více expandovat na evropský kontinent.

Témata