Jetblue posouvá start transatlantických letů

25.08.2020 - USA & KanadaAmerická nízkonákladová aerolinie Jetblue začne létat své dříve oznámené transatlantické lety do Londýna nejdříve ve 3. čtvrtletí roku 2021. Šéf společnosti Robert Hayes to uvedl v rozhovoru pro agenturu Bloomberg.

(foto: Jetblue)

„Bude to později v roce 2021, než jsme si původně mysleli,“ uvedl Robert Hayes v rozhovoru. „Nechci uvádět přesné datum, protože ještě nemáme letadlo. To by mělo přijít začátkem příštího roku, ale očekávám, že k zahájení dojde ve 3. čtvrtletí,“ dodal šéf Jetblue.

Robert Hayes dále v rozhovoru uvedl, že očekává v průběhu 2021 zotavení poptávky po turistických letech mezi USA a Evropou. Z tohoto hlediska je podle šéfa Jetblue načasování zahájení letů do Evropy dobré.

Před pandemií koronaviru společnost uváděla, že lety do Londýna zahájí začátkem roku 2021. Přes několikaměsíční odklad je dobrou zprávou, že Jetblue s lety přes Atlantik stále počítá.

Zahájení transatlantických letů Jetblue oznámily v dubnu 2019. Jejich první evropskou destinací se měl stát Londýn, do kterého společnost plánovala létat z Bostonu a New Yorku-JFK. Společnost plánovala obě linky provozovat denně letouny Airbus A321LR.

Témata