Americký low-cost JetBlue rozšířil lety do Londýna, nově létá také na Gatwick

05.10.2021 - USA & KanadaLetecká společnost JetBlue minulý týden zahájila lety na svém druhém transatlantickém spoji. Od 29. září tento americký low-cost létá na nové lince z New Yorku-JFK na londýnské letiště Gatwick. Linka je provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A321LR. Od listopadu má pak být linka provozována denně.

Nové spojení doplňuje lety JetBlue z New Yorku na Heathrow, které společnost zahájila po několika odkladech způsobených pandemií koronaviru letos v srpnu. Linka na Heathrow je v současnosti provozováno čtyřikrát týdně rovněž s A321LR.

Airbus A321LR společnosti JetBlue na londýnském letišti Gatwick (foto: Vinci Airport)

Letoun Airbus A321LR létá na obou transatlantických linkách v konfiguraci pro 138 cestujících. Kabina je vybavena šestnácti sedadly obchodní třídy Mint. Tato sedadla, které společnost označuje jako Mint Studio, jsou sklopitelné do vodorovné polohy a jsou odděleny přepážkou od ostatních sedadel. Cestující má k dispozici velkou 22palcovou obrazovku a odkládací prostor. V ekonomické třídě je pak 114 sedadel vybavených 10,1palcovými obrazovkami.

Airbusy A321LR mají dolet 7400 kilometrů, takže jsou ideální pro lety mezi východním pobřežím USA a Velkou Británií. V současnosti JetBlue mé ve své flotily čtyři A321LR a dalších třináct kusů má objednaných.

Témata