American bude příští léto létat na 5 nových transatlantických spojích

18.08.2023 18:45 - USA & KanadaVe včerejší tiskové zprávě letecká společnost American Airlines představila své plány na příští letní sezónu. Hodlá v ní zavést tři transatlantické spoje z Filadelfie, a po jednom z Chicaga a Dallasu.

Z Filadelfie, odkud před pandemií American létal také sezónně do Prahy, bude létat v létě 2024 nově do Kodaně, Neapole a Nice. Nejdříve spustí Boeingem 787-9 denní linku od 6.května 2024 do Nice. S měsíčním odstupem začne létat Boeingem 787-8 5.června do Neapole a den poté i do Kodaně. Tam bude létat také denně, ale Boeingem 787-9. Od 5.června dopravce také zavede novou denní linku mezi Dallasem-Forth Worth a Barcelonou. Létat má na ní Boeing 777-200. Ke stejnému dni také spustí linku z Chicaga do Benátek a to letadlem Boeing 787-8. Tento spoj není úplnou novinkou, American jej v minulosti již provozoval.

Jiné sezónní spoje jako Chicago-Atény, Charlotte-Dublin nebo New York JFK - Atény spustí American příští jaro dříve než letos. Jiné, dříve sezónní spoje zase American změní na celoroční. Jedná se o přímé lety:

  • Dallas-Dublin,
  • Dallas-Řím,
  • Filadelfie-Barcelona,
  • Filadelfie-Benátky,
  • Filadelfie-Lisabon,
  • Charlotte-Madrid,

Airbus A321 společnosti American Airlines na letišti ve Filadefii, srpen 2022 (autor: DiscoA340, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

American plánoval navýšit transatlantické spoje již před letošní letní sezónou. Ovšem tyto plány zhatily opožděné dodávky nových letadel Boeing 787. I výše uvedená "expanze" na nových linkách má svůj háček. A tím je současná redukce jiných spojů. Například linku Dallas-Santiago de Chile American zcela opouští. Na dalších linkách jako je Dallas-Paříž CDG, Miami-Londýn Heathrow a New York JFK-Řím dojde k reduci rotací a to ze dvou letů denně na jeden let.

Kromě zmiňovaných novinek na transatlantických letech ještě plánuje American na nadcházející zimní sezónu rozšířit frekvence spojů z USA na jih, především do Karibiku, ale například také i do Buenos Aires.

Témata