American Airlines představily novou linku do Filadelfie

17.03.2018 - Česká republikaLetecká společnost American Airlines představila v pátek na tiskové konferenci nové sezónní spojení mezi Prahou a Filadelfií. Nová dálková linka bude zahájena 4. května a bude provozována až do 27. října 2018. Sezónní lety nabídnou mezi těmito městy v letních měsících více než 2800 sedadel týdně.

Novou linku do Prahy i samotnou leteckou společnost představili v Praze Tom Lattig, šéf prodeje American Airlines pro region EMEA, a Robert Antonucci, senior manažer American Airlines pro region EMEA. Prezentace nového spojení se rovněž zúčastnili Stephen B. King, americký velvyslanec v České republice, Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha a Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism.


American Airlines - Boeing 767-300ER. Společnost opatřila všechny své letouny 767 winglety (foto: American Airlines)

American Airlines nasadí na linku do Prahy letoun Boeing 767-300ER pro 209 cestujících. Business class nabídne 28 plně polohovatelných sedadel „lie-flat“ v konfiguraci 1-2-1. Pro každého cestujícího je přichystán table Samsung Galaxy s nabídkou filmů, populárních televizních programů, hudby a úryvky knižních bestsellerů. Cestující business class mají k dispozici také prémiová menu American Airlines, na jejichž přípravě se podíleli britský šéfkuchař Mark Sargeant a jeho kolega Maneet Chauhan. V hlavní kabině letounu je dále 21 sedadel označovaných jako Main Cabin Extra s větším prostorem pro nohy (přibližně o 18 cm). Zbytek hlavní kabiny vyplňuje 160 míst ekonomické třídy, které jsou uspořádány v konfiguraci 2-3-2.


Kabina business class v letounu Boeing 767-300ER (foto: American Airlines)

American Airlines budou provozovat linku z Filadelfie do Prahy denně. Podle zveřejněného letového řádu budou odlety z Prahy každý den v 11:30 a a příletem do Filadelfie v 15:10. Z Filadelfie do Prahy jsou odlety naplánovány na 18:30 místního času s příletem na ruzyňské letiště v 9:05 následujícího dne.

„Zavedením nové linky z Prahy do Filadelfie je jasným důkazem, že to v American Airlines myslíme s růstem na mezinárodním poli a posílením přítomnosti v Evropě rozhodně vážně,“ uvedl Jim Butler, viceprezident American Airlines pro mezinárodní přepravu a cargo, v tiskovém prohlášení. „Filadelfie je naším největším uzlovým letištěm na severovýchodě USA a může tak cestujícím z Prahy nabídnout široký výběr při přestupu na linky do dalších destinací v Severní Americe či Karibiku,“ dodal Butler.


Interiér terminálu B na letišti ve Filadelfii (foto: American Airlines)

Z Filadelfie American Airlines nabízí lety do zhruba 120 destinací v USA, Kanadě a Karibiku. Zástupci americké společnosti připomněli snadnost přestupu i odbavení, možnosti nakupování a stravování na mezinárodním letišti ve Filadelfii. American Airlines zde provozuje čtyři letištní salonky Admirals Club a připravuje otevření své Flagship Lounge.

„Dlouhodobě jsme usilovali o další přímé letecké spojení z Prahy do Severní Ameriky a jsem rád, že od května 2018 budou moci cestující využít pravidelnou denní linku do Filadelfie. Získáme tak zároveň spojení s klíčovým přestupním bodem pro návazné lety po USA – např. do Los Angeles, San Francisca, Miami nebo Bostonu,“ uvedl Václav Řehoř z Letiště Praha.

Američané tvoří podle Řehoře zhruba 60 procent cestujících na letech mezi ČR a USA. „Minulý rok cestovalo mezi Prahou a Severní Amerikou meziročně o 53,45 % cestujících více než v roce předcházejícím,“ dodal Řehoř. Šéf pražského letiště rovněž zmínil sezonalitu poptávky po letech do USA, kdy největší zájem se koncentruje do několika měsíců letní sezóny.

Monika Palatková z agentury Czechtourism připomněla význam amerických turistů pro český cestovní ruch, jejichž počet každoročně stoupá. Podle počtu přenocování v ČR jsou Američané na čtvrtém místě, v rámci Prahy dokonce na místě druhém. Výdaje amerických výdajů jsou zhruba dvojnásobné oproti průměru zahraničních turistů v ČR a podle Palatkové činé 4700 Kč na osobu a den.


Centrum Filadelfie s radnicí v popředí (foto: PHLCVB)

Témata