American Airlines nasadí příští rok na linku do Prahy Airbus A330-200

06.11.2018 - Česká republikaLetecká společnost American Airlines nasadí v příštím roce na svou sezónní linku z Filadelfie do Prahy větší letoun Airbus A330-200. „První rok provozu pražského spojení byl mimořádně úspěšný,“ uvedl ředitel evropského a kanadského provozu Richard Muise. „V roce 2019 nabídneme cestujícím 500 nových míst týdně a představíme třídu Premium Economy, což potvrzuje naši sebevědomou pozici na tomto trhu.“

American Airlines - Airbus A330 (foto: American Airlines)

Linka American Airlines mezi Praha a Filadelfií byla otevřena letos 5. května. Provoz byl během letní sezóny zajišťován letounem Boeing 767-300ER pro 209 cestujících. V prvním roce provozu linky přepravil American Airlines mezi oběma městy téměř 60 tisíc cestujících. „V letošní letní sezóně se provoz do USA oproti loňskému roku více než zdvojnásobil a tyto vynikající výsledky potvrzují, že je zde potenciál pro další navýšení kapacit American Airlines s cílem celoročního provozu,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Od letní sezóny 2019 bude na lince do Filadelfie létat Airbus A330-200, který bude vybaven 20 sedadly Flagship Business Class, 21 sedadly třídy Premium Economy a 206 sedadly v ekonomické třídě. V porovnání s letošní sezóně bude kapacita business class sice nižší o sedm sedadel na jednom letu, ale nově bude k dispozici třída Premium Economy a v ekonomické třídě bude k dispozici navíc 46 sedadel. Celkem tak bude kapacita na jednom letu vyšší zhruba o jednu pětinu.

Sedadla Premium Economy v letounu Airbus A330 (foto: American Airlines)

Nově zavedená třída Premium Economy je vybavena většími koženými sedadly s nožní podpěrkou s téměř 97 cm rozestupem a vybavena individuálními zábavními systémy a většími dotykovými displeji. Cestující kromě toho mají k dispozici sluchátka tlumící zvuk, hygienické potřeby, lepší nabídku jídla a pití a možnost dvou zavazadel s bezplatným odbavením. V ekonomické třídě bude celkem 54 sedadel Main Cabin Extra, která mají téměř o 13 cm větší prostor na nohy. Každý cestující má na svém sedadle k dispozici Wi-Fi připojení a stovky hodin individuální bezplatné zábavy prostřednictvím osobních displejů a možnost nabíjení zařízení z klasické zásuvky nebo USB portu.

American Airlines mají ve své flotile celkem 15 letadel Airbus A330-200, jejíchž stáří se pohybuje mezi čtyřmi až devíti lety. Do flotily se letouny A330 dostaly v roce 2015 s převzetím US Airways. Vedle A330-200 provozuje společnost také 9 letadel A330-300. American Airlines mají celkem deset základen rozložených na území USA. Základna ve Filadelfii, do které směřuje linka z Prahy, nabízí síť navazujících spojení do více než 120 destinací, vedle měst USA, také do Mexika, Bahamské ostrovy či do Karibiku.

Centrum Filadelfie s radnicí v popředí (foto: PHLCVB)

Témata