American Airlines bude investovat do GOL, obě aerolinie posílí partnerství

15.09.2021 - USA & KanadaSpolečnost American Airlines plánuje dále upevnit partnerství s brazilskou nízkonákladovou aerolinií GOL Linhas Aéreas Inteligentes. Obě společnosti již v současnosti spolupracují v oblasti code-sharingu na linkách mezi Severní a Jižní Amerikou.

American Airlines oznámily, že plánují koupit v rámci navyšování kapitálu nově vydané akcie GOL v hodnotě 200 milionů dolarů, čímž by získaly v brazilské společnosti podíl 5,2% podíl. Kapitálová investice podléhá ještě schválení představenstvem GOL.

American Airlines a GOL dále posílí vzájemnou spolupráci (foto: American Airlines)

Na vzájemném sdílení kódů se obě letecké společnosti dohodly již začátkem loňského roku. GOL zajišťuje návazné přípojné lety po Brazílii k letům American Airlines na letiště v São Paulu a Rio de Janeiru. Součástí spolupráce jsou i věrnostní programy AAdvantage a Smiles. Nyní se obě společnosti dohodly na exkluzivitě v code-sharingové spolupráci. GOL bude jediným partnerem American Airlines ve sdílení kódu v Brazílii. Recipročně American Airlines budou zase jediným partnerem GOL v této oblasti v USA. Toto rozšíření spolupráce musí ještě schválit regulační orgány v obou zemích.

„Věříme, že to posílí přítomnost společnosti GOL na mezinárodních trzích, urychlí náš dlouhodobý růst a maximalizuje hodnotu pro naše akcionáře. Přispěje to k naší důvěře v růst GOLu v době, kdy se ekonomika opět otevírá a poptávka po cestování roste," uvedl šéf GOL Paulo Kakinoff.

American Airlines létají do Latinské Ameriky od roku 1942. V současnosti společnost létá do 17 destinací v Jižní Americe ze svých hubů v New Yorku-JFK, Miami a Dallasu/Ft.Worthu. Na linkách mezi USA a Brazílií přepravili American Airlines za posledních deset let více než 14 milionů cestujících.

Témata