All Nippon nabídne lety pro business klientelu

30.01.2007 - Asie & AustrálieALl Nippon Airways - BusinessJetAll Nippon Airways (ANA) jako první japonské aerolinie nabídnou cestujícím lety pouze pro business klientelu. Lety s výhradně business class jsou trendem posledních let, letecké společnosti je nabízejí zejména na trasách mezi Evropou a USA. ANA převzemou v březnu první Boeing 737-700ER, který je schopen uletět bez mezipřistání vzdálenost až 10 500 kilometrů. Druhý stroj stejného typu zařadí společnost do své flotily letos v září. Minulý týden ANA také zveřejnily, na které linky tato netypická letadla nasadí. První letoun bude od 25. března denně obsluhovat linku Nagoya – Guangzhou. Druhý letoun bude od 1. září nasazen na denní spoj Tokyo – Bombaj.

Obě nové linky jsou součástí programu společnosti orientovat se na korporátní klientelu. V rámci těchto letů budou ANA nabízet svůj nový produkt "Club ANA". Letoun, který bude nasazen na linku do indické Bombaje, bude létat v konfiguraci pro 36 cestujících business class. Naopak stroj, jež bude nasazen na linku do čínského Guangzhou bude mít dvě třídy - 24 sedadel bude v business class a dalších 24 míst v "premium economy". V obchodní třídě bude vzdálenost sedadel činit 61 palců, což je porovnatelné s obdobnou třídou v dálkových letounech ANA. Rozteč sedadel v premium economy bude 38 palců.

Konfigurace BusinessJet
Konfigurace B737-700ER pro linku Tokyo - Bombaj (zdroj: ANA)

Linka Tokyo – Bombaj bude se svou délkou 6 700 kilometrů pravděpodobně nejdelší pravidelnou linkou tohoto typu letadla. Změn v letním letovém řádu doznají i některé další linky do Číny, které budou nově obsluhovány letouny A320 s business třídou. V mezikontinentální dopravě dojde ke změnám především na linkách do Londýna a San Francisca. Nově je budou navštěvovat letadla Boeing 777-300ER. U prvního města nahradí letadla Boeing 747-400, u druhé destinace vystřídají menší Boeing 777-200ER.

Štítky