AirAsia Group mění název, zaměří se také na neletecké aktivity

28.01.2022 - Asie & AustrálieSkupina AirAsia Group zastřešující několik leteckých společností se rozhodla změnit svůj název na Capital A. Změna názvu má odrážet novou strategii skupiny jako holdingové společnosti s řadou aktivit v oblastech mimo leteckou dopravu.

„Nejde jen o představení nového loga. Jde o významný milník, který pro skupinu znamená novou éru. Dnešní oznámení potvrzuje, že už nejsme jen letecká společnost,“ uvedl Tony Fernandes, od dnešního dne již výkonný ředitel skupiny Capital A.

Představení Capital A - zleva Colin Currie, prezident Capital A; Bo Lingam, ředitel AirAsia; Tony Fernandes, výkonný ředitel Capital A; a Aireen Omar, výkonná ředitelka Redbeat Capital (foto: Capital A)

Podle Fernandese již dlouho před vypuknutím pandemie Covid-19 využít dat a moderních technologií k nabídnutí široké škály dalších produktů. Pandemie skupině umožnila tento záměr dále urychlit. Nová korporátní identita má lépe odrážet transformaci z letecké společnosti na skupinu se službami v oblasti cestování a životního stylu. Tony Fernandes očekává, že do roku 2026 budou neletecké činnosti již generovat polovinu celkových příjmů skupiny Capital A.

(foto: AirAsia)

Součástí skupiny je logistická firma Teleport či mobilní platební systém BigPay. Capital A chce rovněž rozvíjet investice do perspektivních start-up. Přestože dochází ke změně názvu skupiny, název letecké společnosti AirAsia a poboček v dalších asijských zemích zůstává nezměněn.

Na leteckou společnost AirAsia a její pobočky tvrdě dopadly cestovní restrikce, které zavedly státy v regionu jihovýchodní Asie. Ty značně omezily mezinárodní cestování a aerolinie se musely spoléhat na vnitrostátní lety.

Fernandes očekává silné oživení po zrušení restrikcí s tím, že AirAsia by se na předkrizovou úroveň mohla vrátit již během třetího čtvrtletí letošního roku.

Témata