Air Serbia zvažuje nově obsluhovat jednu až dvě další destinace v USA

15.06.2024 20:00 - Evropa



Podle Jiřího Marka, generálního ředitele letecké společnosti Air Serbia, probíhá právě proces evaluace možných dalších nových destinací v USA. V současné době obsluhuje Air Serbia přímými lety z Bělehradu Chicago a New York. Přitom linku do Chicaga Air Serbia spustila teprve loni v květnu. "Poptávka po letech do Chicaga byla přes zimní měsíce horší než jsme čekali, ale teď se opět vylepšuje", prohlásil Marek. Za první rok linky Air Serbia přepravila na trase do Chicaga více než 40.000 pasažérů. Ovšem na trase do New Yorku dokonce téměř 88.000 pasažérů. To je meziročně nárůst o 18 %.

Svůj vliv na pozitivních výsledcích linky do New Yorku může mít i podepsaná codeshare dohoda s americkou leteckou společností JetBlue, která má v New Yorku jednu ze svých dvou největších základen. Druhou má v Bostonu. A právě Boston je tak logicky jedním ze žhavých kandidátů kam může Air Serbia létat, až do její flotily dorazí další dva Airbusy A330-200. Dalšími kandidáty v USA, které Air Serbia zvažuje jsou Los Angeles, Miami, Washington a San Francisco. Přitom Miami již Air Serbia potvrdila jako další destinaci v USA.

Na druhou stranu nechce být Air Serbia závislá jen na transatlantických letech. Proto plánuje létat i do dalších destinací v Číně, nejen do Tianjinu, kam nyní létá. Již dříve Air Serbia oznámila, že ještě letos by z Bělehradu létala též do Šanghaje a Kantonu. Podle Jiřího Marka by v další fázi spíš měla Air Serbia směrem do Číny již kromě tohoto tria nehledat další nové destinace, ale snažit se zahustit frekvence na stávajících linkách.

Airbus A330-200 na letišti v New Yorku, srpen 2022 (autor: Mark Bess, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata