Air Serbia si pronajímá od řecké aerolinie Embraer 190

02.07.2023 22:06 - EvropaPro zvládnutí očekávané rekordní letní sezóny si společnost Air Serbia pronajala od Marathon Airlines jeden Embraer 190. Letadlo registrace SX-PTM bylo pronajato od řecké aerolinie i s posádkou.

Embraer 190 pronajatý od řecké společnosti Marathon Airlines (foto: Air Serbia)

Embraer 190 přistál na letišti v Bělehradu v polovině minulého týdne a zahájil tak svou službu pro srbského národního dopravce. Air Serbia nasazuje pronajaté letadlo na své pravidelné linky z Bělehradu do Berlína, Curychu, Frankfurtu, Hamburku, Norimberku, Soluně, Vídně a dalších měst.

Marathon Airlines zařadila Embraer 190 do své flotily koncem května. Letadlo má kapacitu 96 cestujících a předtím létalo sedm let u britské aerolinie BA CityFlyer. Pro nasazení u srbského dopravce bylo opatřeno výrazným nápisem Air Serbia a vlajkou Srbska v přední části trupu a znakem dopravce na wingletech.

(foto: Air Serbia)

Marathon Airlines je menší řecká aerolinie založená v roce 2017. Od svého založení se zaměřuje na ACMI pronájmy letadel a charterové lety. Vedle E-190 má ve flotile dále jeden Embraer Legacy a tři Embraery 175, které létají v pronájmu pro společnosti Lübeck Air a Nordica.

Témata