Air Serbia po čtyřech letech provozu zastavuje lety do Abú Dhabí

04.05.2017 - EvropaLetecká společnost Air Serbia oznámila, že letos na podzim ukončí své pravidelné lety z Bělehradu do Abú Dhabí. K zastavení má dojít 29. října 2017 s koncem letního letového řádu. Konec linky do Abú Dhabí přijde po čtyřech letech provozu.

„Po důkladném přezkoumání našeho pětiletého obchodního plánu jsme se rozhodli konsolidovat naši síť a zaměřit se na naše evropské linky,“ uvedl Dane Kondić, výkonný ředitel Air Serbia. Podle portálu Ex-YU Aviation jsou dalším důvodem vysoké náklady na provoz linky. Uvolněnou kapacitu letounu Airbus A319, který do Abú Dhabí létá, přesune Air Serbia na evropské linky, které plánuje dále rozšířit.

Air Serbia - Airbus A319 (foto: aeroprints.com/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Linku do Abú Dhabí otevřela Air Serbia jen několik měsíců poté, co podíl ve společnosti převzaly Etihad Airways. Blízkovýchodní dopravce byl na základě dohody se srbskou vládou odpovědný i za management aerolinie. Po převzetí společnosti nastal její rychlý restart – rebranding, rozšíření a modernizace flotily, obnovení dálkových letů, rozšíření evropské sítě linek a zlepšení úrovně služeb.

Pravidelný spoj do Abú Dhabí, hlavního města Spojených arabských emirátů a domovské základny Etihad Airways, nebyl obyčejnou linkou. Byl symbolem spolupráce obou společností i praktickým propojením jejich sítí. Etihad Airways doufal, že kapitálovým vstupem do Air Serbia se mu podaří získat nové cestující z oblastí Balkánu, kteří s přestupem v Abú Dhabí budou pokračovat dále na východ do asijských destinací a také do Austrálie, kde žijí početné komunity Balkánců.

Etihad Airways budou v letech mezi Abú Dhabí a Bělehradem pokračovat i po zastavení letů Air Serbia. Linka bude jako dosud provozována každý den v code-sharingu s Air Serbia.

Témata