Air Serbia obnoví pravidelné lety do Prahy

29.05.2021 - EvropaLetecká společnost Air Serbia plánuje na 4. června obnovení pravidelné linky z Bělehradu do Prahy. Podle zveřejněného letového řádu bude srbský dopravce po většinu letní sezóny provozovat linku dvakrát týdně s letouny ATR 72. Odlety z Prahy budou vždy v pondělí v 9:35 a v pátek ve 20:35. V opačném směru jsou odlety z bělehradského letiště Nikola Tesly plánovány v pondělí na 6:50 a v pátek na 17:55. Let mezi českým a srbským hlavním městem trvá v průměru jednu hodinu a 40 minut.

ATR 72-200 společnosti Air Serbia startuje z bělehradského letiště (foto: Dejan Milinkovic/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Air Serbia již prodává letenky na obnovené lety do Prahy. V průběhu června jsou k dispozici zpáteční letenky z Prahy do Bělehradu za ceny od 272 eur v tarifu Economy Light, který zahrnuje let pouze s příručním zavazadlem. Za podobné ceny je možné pořídit letenky také v průběhu července a srpna.

Podle záznamů serveru Flightradar24 přerušila Air Serbia pravidelné lety do Prahy v polovině ledna kvůli omezením vyplývajícím z pandemie koronaviru. Předtím bylo spojení přerušeno od začátku listopadu do poloviny prosince loňského roku.

Témata