Air Serbia přerušuje lety do New Yorku

25.09.2019 - EvropaLetecká společnost Air Serbia včera oznámila, že dočasně pozastavuje svou pravidelnou linku do New Yorku-JFK. Důvodem je plánovaná údržba letounu Airbus A330-200 (registrace YU-RA), který na lince létá. Poslední let z Bělehradu do New Yorku byl vypraven v pondělí 23. září. Obnovení letů na této lince je plánováno na 7. října 2019.

Jediný Airbus A330 společnosti Air Serbia ve speciálním livery "Serbia Creates" (foto: Adam Moreira/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

V minulosti si při podobných údržbách Air Serbia pronajímala náhradní letoun od partnerské společnosti Etihad Airways. Nepronajmutí náhradního letounů pro současnou údržbu může naznačovat nižší počet rezervací na této lince. Server Exyuaviation.com minulý týden informoval, že v 1. čtvrtletí letošního roku Air Serbia zaznamenala pokles počtu cestujících na lince do New Yorku o 6,6 %.

Air Serbia nemá na své lince do New Yorku code-sharing s žádnou americkou leteckou společností. Pro srbského dopravce je tak složité podchytit cestující mířící do Bělehradu z dalších amerických měst. Ti obvykle využívají nabídek jiných dopravců s přestupem v evropských hubech. Svůj kód umistňuje na tuto dálkovou linku jen Montenegro Airlines z Černé Hory.

Reklama Air Serbia z června letošního roku na lety do New Yorku (foto: Air Serbia)

Air Serbia zahájila pravidelné lety do New Yorku v červnu 2016. Obnovení letů do USA bylo tehdy důležitým okamžikem nejen pro Air Serbia, ale i pro Srbsko. Po 24 letech totiž srbský dopravce začal opět pravidelně létat do USA. V současnosti je spojení do New Yorku stále jedinou transatlantickou linkou Air Serbia. Podle letového řádu OAG nabízí společnost čtyři lety týdně mezi oběma městy.

Štítky