Air Madagascar chce zařadit do flotily Boeing 787 Dreamliner

07.11.2022 - AfrikaNárodní letecký dopravce Madagaskaru plánuje podle vedení země posílit svou flotilu o nová letadla. Prezident země Andry Rajoelina koncem října oznámil, že společnost pro zajištění dálkových letů si pořídí letoun Boeing 787 Dreamliner.

(foto: Air Madagascar)

V současnosti má Air Madagascar pro dálkové lety jeden Airbus A340-300, který byl na začátku pandemie koronaviru v dubnu 2020 odstaven. V loňském roce společnost obnovila dálkové lety do Paříže, které zajišťovala formou ACMI pronájmu se svým Dreamlinerem společnost Air Europa, později Ethiopian Airlines. V současnosti provoz linky do Paříže zajišťuje se svým Airbusem A330-200 maltská společnost AELF FlightService.

Vedle Boeingu 787 má Air Madagascar podle prezidenta v brzké době obdržet také jeden Embraer, který bude létat na vnitrostátních a mezinárodních regionálních linkách. Prezident Rajoelina však blíže nespecifikoval, o jaký typ Embraeru by mělo jít.

Začátkem letošního roku podnikl Embraer předvádějící turné s letounem E190-E2, přičemž jedna zastávek byla také v Antananarivu, hlavním městě Madagaskaru.

Společnost Air Madagascar se dostala vloni do režimu ochrany před věřiteli a od té doby prochází reorganizací. Podle dřívějšího oznámení má restrukturalizovaná aerolinie operovat jako Madagascar Airlines.

Témata