Air India podepsala smlouvu na pronájem 6 Airbusů A320neo

10.11.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Air India se dohodla s irskou leasingovou firmou CDB Aviation na dlouhodobém pronájmu šesti letadel Airbus A320neo. Podle dohody bude indický dopravcem prvním pronajímatelem letadel. Nové A320neo mají být dodány do Indie v druhé polovině příštího roku.

Letoun Airbus A320neo společnosti Air India (foto: Airbus)

Pronájem je součástí snah nového vlastníka Tata Group modernizovat flotilu a rozšířit kapacity Air India s cílem posílit její postavení na indickém trhu, kde výrazně ztratila své postavení ve prospěch nízkonákladové konkurence. V současnosti má společnost na vnitrostátních linkách podíl jen 10 %. Šéf Air India Campbell Wilson chce, aby během pěti let společnost zvýšila tento podíl na 30 %.

Společnost v září oznámila záměr pronajmout si 25 letadel Airbus A320neo Family spolu s pěti Boeingy 777-200LR. Jedná se o první rozšíření flotily Air India za několik posledních let, kdy společnost čekala na svou privatizaci. V rámci této transformace chce Tata Group jednak modernizovat flotilu o nová provozně úsporná letadla a také rozšířit kapacity letecké společnosti.

Témata