Air Côte d´Ivoire mají první Airbus A320neo

19.02.2021 - AfrikaNárodní letecký dopravce Pobřeží Slonoviny převzal ve čtvrtek od evropského výrobce svůj první Airbus A320neo. Air Côte d'Ivoire se tak staly prvním provozovatelem tohoto typu v západní Africe. Dodaný letoun je poháněn dvojicí motorů Leap-1A od CFM International. Na palubě dodacího letu z Toulouse byl náklad humanitární pomoci zaslaný organizacemi ASF International a Airbus Foundation do Pobřeží Slonoviny.

První Airbus A320neo v barvách Air Côte d'Ivoire na letišti v Toulouse (foto: Airbus)

Air Côte d'Ivoire plánují nasadit nové letadlo na své pravidelné linky z Abidžanu do Senegalu, Gabonu a Kamerunu. Společnost bude svůj nový A320neo provozovat v konfiguraci pro 148 cestujícími, se 16 sedadly v business class a 132 místy v ekonomické třídě. Všichni cestující budou mít k dispozici vysokorychlostní internet a zábavní systém nejnovější generace.

Air Côte d'Ivoire byly založeny v roce 2012 vládou Pobřeží Slonoviny jako náhrada za společnost Air Ivoire, která o rok dříve ukončila provoz. Vládě se startem nové aerolinie pomáhaly Air France, které v ní drží podíl. Ten se postupně snižuje a v současnosti má francouzský dopravce 11 % akcií.

V současnosti Air Côte d'Ivoire létá do 25 destinací v západní a střední Africe. Flotila je tvořena čtyřmi letouny Bombardier Q400, čtyřmi Airbusy A319 a dvěma A320.

Štítky