Air Canada zahájila pravidelné lety do Káhiry

19.06.2021 - USA & KanadaSpolečnost Air Canada otevřela 18. června novou dálkovou linku z Montrealu do Káhiry. Jedná se o první pravidelnou linku do Egypta v historii společnosti. Spojení bude zatím provozováno jako sezónní do 29. října 2021. Kanadský dopravce ve svém letovém řádu počítá se třemi rotacemi týdně, na které bude nasazovat Boeing 787-8 v konfiguraci pro 255 cestujících. Vedle 214 sedadel v ekonomické třídě je k dispozici 20 míst v business class a 21 v premium economy.

Přivítání Dreamlineru Air Canada na káhirském mezinárodním letišti (foto: Air Canada)

Káhira je teprve třetí destinací Air Canada na africkém kontinentu. Společnost ještě létá do marocké Casablanky a před vypuknutím pandemie koronaviru měla ve své síti také Alžír. Linka do Alžírska je kvůli současné situaci pozastavená.

Podle viceprezidenta Marka Galarda nyní Air Canada upravuje svou síť přidáním nových linek, které jsou určeny zejména pro turisty a dále pro návštěvu rodiny a přátel. Z tohoto důvodu počítá společnost s tím, že novou linku do Káhiry využije početná egyptská komunita usazená v Montreálu a jeho okolí, ale také z dalších míst v Severní Americe.

Lety do Káhiry jsou načasované tak, že cestující mohou pokračovat z Káhiry lety Egyptair do dalších destinací v Egyptě a na Blízkém východě, například do Asuánu, Hurgády, Luxoru, Ammánu či Bahrajnu.

Témata