Air Canada oznámila dalších 5 nových transatlantických spojů
25.11.2025 15:30 - USA & Kanada
Letecká společnost Air Canada v dnešní tiskové zprávě překvapivě oznámila další nové spoje do Evropy, které hodlá nově provozovat příští léto. V září již přitom oznámila lety z Montréalu do Katánie a na Malorku a obnovení linky z Toronta do Budapešti.
Nyní společnost oznámila, že z Montréalu bude ještě nově létat do Berlína, Nantes a do Tel Avivu. Z Toronta přidá Air Canada let na Azory, na letiště Ponta Delgada. Z Halifaxu pak přibudou přímé lety i do Bruselu.
Zde je přehled jednotlivých dnes oznámených novinek:
- Halifax-Brusel, 3x týdně od 18.června 2026,
- Montréal-Berlín, 3x týdně od 2.července 2026,
- Montréal-Nantes, 3x týdně od 10.června 2026,
- Montréal-Tel Aviv, 2x týdně od 5.června 2026,
- Toronto-Ponta Delgada, 3x týdně od 11.června 2026,
„Air Canada dále rozšiřuje svou komplexní transatlantickou síť, aby zákazníkům nabídla ještě více zajímavých destinací k prozkoumání. Od Kanady po Berlín, Ponta Delgada, Nantes a Brusel strategicky rozšiřujeme nové přímé linky po celé Evropě, abychom zajistili pohodlný přístup do klíčových destinací a zároveň posílili ekonomické vazby a podpořili cestovní ruch,“ uvedl Mark Galardo, výkonný viceprezident a obchodní ředitel Air Canada a prezident Cargo.
„Díky těmto novinkám bude Air Canada příští léto nabízet druhou největší transatlantickou síť v Severní Americe, co se týče počtu destinací. Těšíme se na propojení Montrealu, Toronta a Halifaxu s novými službami a destinacemi, což je přirozený další krok v našem pokračujícím mezinárodním růstu,“ uzavřel pan Galardo.

Airbus A330-300 s registrací C-GKUH společnosti Air Canada na Infinite Flight mobilním simulátoru, duben 2023 (autor: Pomznp, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)