Air Canada obnoví pravidelné lety do Mnichova

26.08.2021 - USA & KanadaSpolečnost Air Canada oznámila obnovení letů mezi Torontem a Mnichovem. Od začátku září bude kanadská aerolinie létat na této lince třikrát týdně. Odlety z Mnichova budou vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Z Toronta budou jsou odlety plánované na pondělí, středu a pátek. Společnost bude linku obsluhovat letounem Boeing 787-9 Dreamliner pro 298 cestujících s kabinou uspořádanou do třech tříd.

Air Canada - Boeing 787 Dreamliner (foto: Air Canada)

„Vzhledem k tomu, že se cestovní omezení po celém světě zmírňují, jsme odhodláni přebudovat naši mezinárodní síť a pokračovat jako globální dopravce spojující svět s Kanadou,“ uvedl Jean-Christophe Hérault, manažer Air Canada pro střední a východní Evropu.

Obnovení letů umožnilo rozhodnutí kanadské vlády o znovuotevření hranic země pro cizince od 9. září 2021. Kvůli pandemii koronaviru nemohli cizinci až na výjimky cestovat. Nyní bude možné uskutečnit do Kanady i turistické cesty. Bez omezení budou moci přicestovat cizinci plně očkovaní schválenými vakcínami (Pfizer, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson) splňující další podmínky. Neočkovaní cizinci budou umístěni do hotelové karantény.

V souvislosti s uvolňováním opatření se v srpnu rozšířil počet kanadských letišť, které mohou přijímat mezinárodní lety ze čtyř na devět (Montreal, Toronto, Calgary, Vancouver, Quebec, Ottawa, Winnipeg, Edmonton a Halifax).

Témata