Air Canada nasadí Boeingy 737 MAX opět do provozu

21.01.2021 - USA & KanadaLetecká společnost Air Canada plánuje vrátit začátkem února zpět do provozu své letouny Boeing 737 MAX. Stane se tak poté, co Transport Canada začátkem tohoto týdne opět povolil provoz tohoto typu v kanadském vzdušném prostoru. Kanadský regulátor potvrdil změny provedené výrobcem v souvislosti recertifikací FAA a přijal požadavky na místní dopravce týkající se výcviku posádek.

Air Canada - Boeing 737 MAX (foto: Air Canada)

Air Canada vrátí Boeingy 737 MAX na své linky od 1. února. Společnost tento typ nasadí nejdříve na vybrané lety z Toronta do Halifaxu, Edmontonu, Ottawy, Montrealu a Winnipegu.

Air Canada vychází vstříc cestujícím, kteří by upřednostnili let s jiným typem, a nabízí možnost bezplatné změny letenky na jiný let +/- 7 dnů. Možné je rovněž zrušení letenky bez jakékoliv sankce. „Přestože plně věříme v návrat Boeingu 737 MAX, chápeme, že někteří zákazníci mohou upřednostňovat jiné možnosti, a proto jsme zavedli pravidla pro flexibilní změny a zrušení,“ uvádí Air Canada na svém webu.

Kanadský dopravce se snaží postupovat transparentně a cestujícím předkládá návod, jak v detailech své rezervace zjistit, jakým letounem bude jejich let operován.

Air Canada dosud převzala celkem 24 letadel Boeing 737 MAX 8. Společnost provozuje tato letadla v konfiguraci pro 165 cestujících v uspořádání do dvou tříd - 12 sedadel je v business class a 153 míst v ekonomické třídě. Vloni v únoru Air Canada snížila počet objednaných 737 MAX z 61 na 50 letadel a v listopadu pak zrušila kontrakt na 737 MAX 9. K dodání tak již zbývá jen 16 strojů 737 MAX 8 , které má společnost převzít do konce roku 2023.

Konkurenční nízkonákladová společnost WestJet plánuje vrátit 737 MAX do provozu dnes, kdy letoun poprvé od uzemnění nasadí na komerční linku mezi Calgary a Torontem.

Témata