Air Belgium začne létat na Martinik

16.07.2019 - EvropaLetecká společnost Air Belgium obnoví koncem roku pravidelné lety pod svou značkou. Od 7. prosince 2019 bude belgický dopravce létat z letiště Charleroi do Fort de France na Martiniku a ostrov Guadeloupe. Spojení má být provozováno dvakrát týdně letounem Airbus A340-300. O nové lince na Martinik jako první informoval místní výbor pro cestovní ruch CMT, následně Air Belgium potvrdila zahájení letů do Karibiku na sociálních sítích.

Air Belgium - Airbus A340-300 (foto: Air Belgium)

Martinik a Guadeloupe jsou francouzskými zámořskými departmenty Francie a jsou tak integrální částí Francie a součástí EU. Martinik se těší u francouzských turistů velké popularitě a tak na ostrov pravidelně létá z Francie hned pět leteckých společností – Air France, Air Caraïbes, Corsair, Level a XL Airways. Vzhledem k poloze Charleroi nedaleko francouzské hranice se dá očekávat, že nová linka získá cestující i ze severní Francie.

Air Belgium zahájily pravidelné lety pod svou značkou v polovině roku 2018, když otevřely pravidelnou linku z Charleroi do Hongkongu. Začátkem října byly lety zastaveny s tím, že opět budou obnoveny na jaře letošního roku. K restartu linky však nedošlo a Air Belgium se začaly zaměřovat na zajišťování letů formou ACMI pro jiné dopravce. Její Airbusy A340 se taky objevily na pravidelných linkách British Airways, LOTu a dalších společností.

Letušky společnosti Air Belgium (foto: Air Belgium)

Témata