Aerocontinente mají zakaz letů

13.07.2004 - Latinská AmerikaPeru s poukazem na bezpečnost cestujících zastavilo lety společnosti Aerocontinente, nejvýznamnějšího leteckého dopravce v zemi. Společnosti podle agentury Reuters 10. července vypršelo vyžadované pojištění. Ačkoliv vedení aerolinie prohlašuje, že uzavřelo novou pojistku, peruanské ministerstvo dopravy vydalo dnes prohlášení, ve kterém tvrdí, že žádné nové dokumenty neobrželo.

Aerocontinente ovládají přibližně 60 % peruánského trhu letecké dopravy. Již dříve americký letecký úřad FAA zakázal Aerocontinente lety do USA kvůli padělání dokumetů o údržbě letadel. Zakladatel a prezident společnosti Fernando Zevalla se ocitl v hledáčku amerického úřadu DEA, který se zabývá potíráním obchodu s drogami. USA jej v červnu letošního roku zařadily na seznam osob zapletených do obchodu s drogami a praní špinavých peněz a zablokovaly jeho osobní majetek v USA. Americkým společnostem je od té doby zakázáno obchodovat s Aerocontinente, američtí občané nesmějí létat s tímto peruánským dopravcem.

Společnost Aerocontinente byla založena v roce 1992, letadlový park je tvořen letouny Fokker F28, Boeing 727, Boeing 737-100, Boeing 757 a Boeing 767.

Štítky