Aer Lingus plánuje návrat transatlantické linky do Hartfordu

07.10.2022 - EvropaIrská letecká společnost Aer Lingus patřící do koncernu IAG oznámila spuštění své šestnácté transatlantické linky mezi Irskem a severní Amerikou. Od 26.3.2023 plánuje obnovit v minulosti již provozované spojení z Dublinu do města Hartford v Connecticutu. Lety letadlem Airbus A321neo jsou plánovány denně. Odlet z Dublinu má být ve 14:10 místního času, délka letu je plánována na necelých 7,5 hodin. Odlet zpět z Hartfordu má být v 18:00 místního času a letadlo má přistát v Dublinu druhý den v 05:15 ráno. Cena jednosměrné letenky začíná na 185 euro.


dům Marka Twaina v Hartfordu (zdroj: AerLingus)

Hartford je město se 120.000 obyvateli zhruba na půli cesty mezi New Yorkem a Bostonem. Jedná se o jedno z nejstarších měst v USA a hlavní město Connecticutu. Ve městě sídlí známá Yale University. V jeho metropolitní oblasti žije přes 1,2 miliónu obyvatel. Místní letiště Bradley International obsloužilo před pandemií přes 6,5 miliónu pasažérů ročně, především na vnitrostátních linkách. V počtu nabízených destinací zde dominuje Breeze Airways a JetBlue. A právě s JetBlue má Aer Lingus spolupracovat. Staronová transatlantická trasa má mít kód obou aerolinií. JetBlue létá z Hartfordu do Fort Lauderdale, Los Angeles, Orlanda, San Juanu a sezónně také do Fort Myers, Miami, Tampy a West Palm Beach. American Airlines se kterými JetBlue v rámci severovýchodní aliance také spolupracují, létají z Hartfordu navíc i do Charlotte, Chicago-O'Hare, Dallasu/Fort Worth a Philadelphie.

Jedná se již o druhé oznámení nové transatlantické linky, kterou plánuje Aer Lingus zavést. Nedávno společnost oznámila též linku z Dublinu do Clevelandu.

panorama Hartfordu (zdroj: AerLingus)

Témata