Aegean Airlines zahájil sezónní linku z Prahy do Heráklionu na Krétě

17.06.2021 - EvropaLetecká společnost Aegean Airlines spustila své pravidelné lety mezi Prahou a Heráklionem. Letoun řecké aerolinie byl dnes ráno po přistání na pražském ruzyňském letišti přivítán tradiční vodní slavobránou. Do největšího města řeckého ostrova Kréta budou Aegean Airlines létat dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v sobotu. Společnost plánuje od 5. července přidat třetí týdenní let, který bude operován každé pondělí. Na linku bude nasazován Airbus A320 v konfiguraci pro 174 cestujících.

Přivítání letounu Aegean Airlines vodní slavobránou na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

“Těší nás, že zahajujeme provoz nových přímých letů z Heraklionu na Letiště Praha. V létě 2021 tak s Prahou spojíme ostrov Kréta, jednu z nejoblíbenějších řeckých destinací. Společnost Aegean Airlines již s Letištěm Praha úspěšně spolupracuje deset let v rámci celoročně provozované linky mezi Aténami a Prahou s lety vypravovanými denně,“ řekl Ioannis Rasoglou, Network Planning Manager Aegean Airlines.

Zpáteční letenky z Prahy do Heraklionu jsou aktuálně dostupné za ceny od 180 eur (zhruba 4590 korun) při letu s příručním zavazadlem do osmi kilogramů. Cestující přijíždějící do Řecka musí v současnosti při příletu do země předložit PCR test, který není starší než 72 hodin. V případě, že má očkování a vakcinace byla dokončena nejméně před 14 dny, tato povinnost odpadá. Dále je rovněž akceptováno potvrzení o prodělání onemocnění covid-19.

(foto: Letiště Praha)

Aegean Airlines již v minulosti provozoval pravidelnou linku mezi Prahou a Heraklionem, a to v letní sezóně 2015. V roce 2014 společnost také plánovala sezónní lety z ostrova Rhodos do Prahy, nicméně linka nakonec nebyla otevřena.

Řecký dopravce Aegean Airlines zahájil pravidelné lety do Prahy v roce 2012, když otevřel linku z Atén. Tuto linku lze využít rovněž pro lety do dalších destinací v Řecku s přestupem na aténském mezinárodním letišti. Aegean Airlines a její dceřiná společnost Olympic Air provozují z Atén rozvětvenou síť vnitrostátních linek.

Témata