Aegean Airlines zahájil charterové lety do Brna a Ostravy

23.06.2021 - Česká republikaDnes v noci se uskutečnil první charterový let řecké společnosti Aegean Airlines do Brna a Ostravy. Airbus A320 registrace SX-DVV leticí ze Soluně nejdříve přistál v 00:31 na brněnském letišti a odtud dále pokračoval do Ostravy, kde přistál ve 2:19. Z Ostravy pak odstartoval ve 3:17 k letu do Soluně, kde přistál v 5:47. Aegean Airlines zajišťují lety Soluň - Brno - Ostrava - Soluň pro cestovní kancelář Experitour.

Airbus A320 Aegean Airlines na ploše ostravského letiště (foto: Letiště Ostrava)

Cestovní kancelář nabízí leteckou přepravu pro své klienty, kteří si zakoupí zájezd na Chaldiki. Experitour rovněž prodává letenky na tyto lety samostatně bez zájezdu. Jednosměrná letenka stojí 5460 korun, zpáteční pak 6960 korun. V ceně letenky je již zahrnuto příruční zavazadlo do 8 kilogramů a zapsané zavazadlo do 23 kilogramů.

Další lety z Brna a Ostravy do Soluně jsou plánovány na 3. července, 14. července, 24. července, 4. srpna, 14. srpna, 25. srpna, 4. září, 15. září a 25. září 2021.

“Zájem o cestování s postupující sezonou neustále roste, Řecko patří a vždy patřilo mezi nejžádanější dovolenkové destinace. Jsme rádi, že můžeme letos našim cestujícím nabídnout novou destinaci a rozšířit tak nabídku míst, kam mohou vycestovat na svou dovolenou. Linka bude prozatím v provozu do konce září, její prodloužení bude záviset na zájmu cestujících,” uvedl Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava.

Témata