Aegean Airlines rozšířují lety z Kypru

16.04.2015 - EvropaSe začátkem platnosti nového letního řádu zahájily Aegean Airlines lety do tří nových destinací ze své základny v kyperské Larnace. Řecký dopravce otevřel linky do Londýna-Heathrow (denně), Mnichova (2x týdně) a Paříže-CDG (3x týdně). Další nové linky Aegean Airlines z Larnaky budou otevřeny v příštích týdnech do Curychu (2x týdně od 26. dubna) a do Bejrútu (4x týdně od 2. května).

Aegean Airlines - Airbus A320 (foto: Peter Bakema/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

V květnu společnost rovněž obnoví již v minulosti provozované linky do Kyjeva-Žuljany (od 30. května) a do Milána-Malpensy (do 31. května 2015). V červnu a v červenci Aegean Airlines postupně otevře sezónní linky na řecké ostrovy Mykonos (2x týdně), Rhodos (3x týdně) a na Santorini (2x týdně). Linky na Mykonos a Santorini budou provozovány do konce srpna, linka na Rhodos do poloviny srpna.

Naopak oproti původním plánům nebude během letního letového řádu otevřena linka z Larnaky do Říma, na níž se počítalo se dvěma lety týdně. Celkem budou v letním sezóně Aegean Airlines létat z Larnaky do 14 destinací, z čehož pět bude sezónních. Pro porovnání - letní letový řád Cyprus Airways zahrnoval lety do 13 destinací, přičemž čtyři byly sezónní. Všechny linky jsou provozovány letouny Airbus A320 pro 168 cestujících.

Témata