Aegean Airlines obnoví postupně svou mezinárodní síť

21.05.2020 - EvropaLetecká společnost Aegean Airlines oznámila, že od konce května začne postupně obnovovat lety z Atén do vybraných evropských cílů. Největší řecká aerolinie pozastavila téměř všechny své mezinárodní lety 26. března kvůli pandemii covid-19. Jedinou výjimkou byla linka z Atén do Bruselu, která byla zachována a provozována šestkrát týdně i v průběhu dubna.

Airbus A320neo v novém livery Aegean Airlines (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Jako první by měly být obnoveny pravidelné linky z Atén do Frankfurtu (2x týdně), Mnichova (3x týdně), Curychu (2x týdně) a Ženevy (2x týdně). Frekvence letů na těchto linkách bude v průběhu června a začátku července postupně zvyšována. Stejně tak Aegean Airlines přidají od začátku června jeden let týdně na lince do Bruselu a spojení bude provozováno každý den.

Obnovení provozu do dalších destinací má přijít během června. Od 3. června bude společnost opět létat z Atén do Düsseldorfu (2x týdně), od 6. června do Bukurešti (2x týdně) a od 11. června do Londýna-Heathrow (denně), Milána-Malpensy (denně), Paříže-CDG (denně), Říma (denně), Sofie (3x týdně) a Tel Avivu. Postupně během června mají být znovu zahájeny i další destinace. Potěšitelné je, že letový řád Aegean Airlines počítá od 23. června s lety do Prahy. Linka má být zprvu provozována 2x týdně, od 30. června pak již každý den.

Letouny Aegean Airlines na mezinárodním letišti v Aténách (foto: Aegean Airlines)

Dceřiná společnost Olympic Air obnovila začátkem května pravidelné lety na vnitrostátních linkách do vybraných řeckých měst. Začátkem tohoto týdne společnost zvýšila frekvenci letů do Heraklionu, Chanie, Soluně a Alexandoupolis. Příští týden má dojít k dalšímu rozšíření letů na Rhodos, Korfu, Lesbos, Chios a Samos.
Aegean Airlines zavedly podobně jako další letecké společnosti řadu preventivních opatření proti šíření koronaviru. Cestující jsou povinni mít během letu nasazeny ochranu úst a nosu, kabiny letadel jsou dezinfikovány po každém letu, omezen byl palubní servis apod.

Ve srovnání s jinými evropskými zeměmi se Řecko vypořádalo s pandemií covid-19 velmi dobře. Podle údajů Johns Hopkins University zaznamenalo Řecko k dnešnímu dni 2850 nakažených a 166 úmrtí. Podle řeckého premiéra Kyriakose Mitsotakise plánuje země otevřít od 15. června všechny hotely včetně těch sezónních. Od 1. července mají být možné i přímé mezinárodní lety do turistických destinací v zemi.

Na vnitrostátních linkách létají Olympic Air zejména s letouny Bombardier Q400 (foto: Tetiana Weiss/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata