Aegean Airlines a Volotea se dohodly na code-sharingu

14.07.2021 - EvropaŘecká letecká společnost Aegean Airlines se dohodla s nízkonákladovou aerolinií Volotea na code-sharingu. To by mělo rozšířit možnosti cestujícím obou dopravců. Na základě dohody bude zaveden code-sharing na zhruba stovce linek z/do Řecka. Tyto linky budou nabízeny prostřednictvím webových stránek obou leteckých společností a jejich distribučních systémů.

Zákazníci Aegean Airlines si tak budou moci zakoupit lety provozované společností Volotea do Benátek, Verony, Neapole, Janova, Marseille, Madridu, Barcelony a dalších cílů. Klienti Volotea si zas budou moci rezervovat letenky do cílů v Řecku jako jsou Atény, Heraklion, Korfu, Mykonos, Zakynthos, Rhodos a další. Na webu společnosti Volotea si je tak nyní nově možné objednat letenky z Prahy do Atén a Heraklionu, jejichž provoz zajišťují Aegean Airlines.

Aegean Airlines - Airbus A321neo (foto: Aegean Airlines)

„Jak se postupně obnovuje cestování ve volném čase, jsme rádi, že můžeme zahájit novou spolupráci se společností Volotea. Dohoda o sdílení kódů poskytne cestujícím prostřednictvím našeho webu a cestovních kanceláří značný počet dalších přímých letů mezi řeckými ostrovy a pevninskou částí Řecka a Itálií, Francií a Španělskem,“ uvedl Dimitris Gerogiannis, výkonný ředitel Aegean Airlines.

Dohoda o code-sharingu mezi Aegean Airlines a Volotea je zajímavá především tím, že byla uzavřena mezi full-service dopravcem a nízkonákladovou aerolinií. Aegean Airlines má podepsané dohody o sdílení kódů se zhruba dvacítkou společností z Evropy, Severní Ameriky, Afriky a Asie. Zatím se však vždy jednalo o klasické full-service letecké společnosti.

Volotea - Airbus A319 (foto: Volotea)

Témata