Aktuality


26.08.2012
Polský charterový dopravce Bingo Airways zařadil tento týden do své flotily druhý letoun Airbus A320 (SP-ACK). Stroj, který byl pronajat od leasingové společnosti Air Lease Corp, SP-ACK nese reklamu na lízátka Chupa Chips. Letoun byl poprvé nasazen 23. srpna na let z Varšavy do Hurghady. Bingo Airways přepravily od zahájení provozu letos v květnu přes 70 tisíc cestujících.


16.08.2012
Švýcarská vláda rozšířila obchodní sankce také vůči Syrianair. Ty zahrnují přerušení obchodních vztahů firem vůči syrské letecké společnosti, zákaz přistání Syrianair na švýcarských letištích a další poskytování služeb této společnosti.


14.08.2012
Letiště v Memmingemu získá příští rok na jaře novou pravidelnou linku. Nízkonákladová aerolinie Wizz Air zahájí 1. dubna sem pravidelné lety z rumunského Tirgu Mures. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letouny Airbus A320. Wizz Air tak bude v příštím roce do Memmingenu létat již z pěti východoevropských měst.


27.06.2012
Transavia včera zahájila pravidelné lety z Paříže-Orly do Tunisu. Nová linka je provozována šestkrát týdně letouny Boeing 737-800. Tunis je po Džerbě, Monastiru a Tozeur čtvrtou destinací společnosti v Tunisku. Transavia dále oznámila rozšíření pravidelných letů z Nantes v zimním období 2012/13. Nově bude společnost létat z Nantes do Benátek a Berlína. Oba spoje budou provozovány od prosince dvakrát týdně.


24.06.2012
Tunisair Express rozšiřuje spojení Tuniska s Libyí. Od 26. června bude společnost nově létat dvakrát týdně ze Sfaxu do Benghazí. Tunisair Express již spojuje Sfax s libyjským hlavním městem Tripolisem a také s Misurátou.


20.06.2012
Chorvatské ministerstvo dopravy dementovalo informace, že Croatia Airlines mají zájem o koupi podílu v bosenské aerolinii B&H Airlines. Podle ministerstva Croatia Airlines v současnosti procházejí restrukturalizací a revizí obchodního modelu. Koncem minulého týdne se objevily zprávy citující zdroje blízké B&H Airlines, že chorvatský dopravce má zájem o převzetí 49-ti procentního podílu v této společnosti. Ten se po ukončení partnerství s Turkish Airlines opět má vrátit bosenské vládě (více zde).


14.06.2012
Cyprus Airways obdrží další kompenzaci za ztráty způsobené zákazem přeletů tureckého vzdušného prostoru. Kyperská vláda schválila vyplatit společnosti náhradu za loňský rok ve výši 5,3 milionů eur. V loňském roce společnost obdržela od vlády 20 milionů eur jako kompenzaci za šest let. Turecko, které Kyperskou republiku neuznává, neumožňuje kyperským lodím vstup do svých vod a přístavů, kyperským letadlům pak přelety svého uzemí. Letouny Cyprus Airways tak musí při letech na Ukrajinu a do Ruska území Turecka oblétat.


13.06.2012
Německá nízkonákladová společnost Germanwings přepravila za květen 737 tisíc cestujících, což bylo meziročně o 3,3 procenta více.Vytíženost letadel stoupla o dva procentní body na 78,6 procent. Germanwings tak upevnily své vedoucí postavení na letišti v Kolíně nad Rýnem a ve Stuttgartu se na vedoucí pozici opět vratily.


04.06.2012
BLESKOVÁ ZPRÁVA: Přibližně dvě stovky ozbrojenců dnes odpoledne obklíčilo mezinárodní letiště v libyjském Tripolisu a později nad letištěm částečně převzaly i kontrolu. Letiště bylo uzavřeno a všechny lety jsou přesměrovány na nedaleké vojenské letiště Mitiga. Z prostoru letiště se večer ozývala střelba, není ale jasné, jestli došlo k bojům mezi ozbrojenci a vládními jednotkami. Na letišti zůstal zablokován letoun Fokker 100 Austrian Airlines, který nemohl odlétnout do Vídně. Posádka i cestující jsou podle mluvčího Austrian v bezpečí


03.06.2012
BLESKOVÁ ZPRÁVA: V nigerijském Lagosu havaroval letoun MD-83 společnosti Dana Air. Stroj letěl na pravidelné lince z Lagosu do hlavního města Abuja. Na palubě letadla bylo podle dostupných zpráv 153 cestujících.