Západní aerolinie upravují časy letů do Kyjeva, nechtějí tam mít letadla přes noc

25.01.2022 - EvropaLetecké společnosti Swiss, Austrian Airlines, KLM a Lufthansa změnily letové řády svých linek do ukrajinského hlavního města, tak aby se vyhnuly odstavení letadla na letišti v Kyjevě přes noc. Důvodem jsou obavy z možné ruské intervence na Ukrajinu.

Swiss zrušil v neděli svůj večerní let do Kyjeva a vyslal letadlo následující den ráno. Podle záznamů serveru Flightradar24 pak společnost zrušila svůj let i v pondělí.

Odlety na kyjevském letišti Boryspil (foto: Andrzej Harassek/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Austrian Airlines v neděli večer vypravily let OS667, který v ukrajinské metropoli přistál v 00:35. Nicméně letoun Embraer 195 nezůstal na letišti Boryspil přes noc jako obvykle, ale vrátil se zpět do Vídně. Ranní let společnosti z Kyjeva do Vídně tak musel být zrušen.

Podobně postupovala v neděli večer společnost KLM. Let KL1387 přistál v Kyjevě v 00:35, letoun však nezůstal do rána, ale odletěl zpět do Amsterdamu. Ranní linka KL1382 tak v pondělí ráno neodletěla. Podle Flightradar24 byly další večerní lety KLM do Amsterdamu v pondělí a v úterý zrušeny.

Rovněž Lufthansa posunula časy letů linky LH1492, tak aby letoun nenocoval na ploše kyjevského letiště. Podle Flightradar24 je odlet místo 17:10 nyní další den ráno. Zpáteční let LH1493 odlétá z Kyjeva na místo 6. hodiny ranní až kolem poledne.

Témata