Zaměstnanci berlínské základny easyJet budou stávkovat

09.06.2022 - EvropaNěmecký odborový svaz Ver.di vyzval zhruba 450 zaměstnanců základny easyJet v Berlíně k několikahodinové stávce. Ta má proběhnout již v pátek mezi 5. a 10. hodinou formou přerušení práce. Důvodem výstražné stávky je zatím neúspěšné kolektivní vyjednávání o mzdách pro palubní průvodčí. Odbory požadují zvýšení platu nejméně o 5 % a vyplacení 13. mzdy do konce letošního roku.

Podle odborů easyJet nepředložil žádnou novou nabídku na zvýšení mezd. Platové požadavky jsou podle nich oprávněné vzhledem ke značné zátěži zaměstnanců kvůli chaotickému restartu letecké přepravy po pandemii Covid-19.

V uvedeném časovém rozmezí má odlétat z berlínského letiště Brandenburg třináct letadel easyJet. Dá se očekávát, že lety budou zpožděny případně zrušeny.

Od začátku tohoto měsíce se objevují stávky zaměstnanců letišť a leteckých společností. Dnes proběhl několikahodinový protest zaměstnanců letiště Chalese de Gaulla v Paříži za zvýšení mezd.

Airbus A320 společnosti easyJet Europe na berlínském letišti Brandenburg (foto: MarcelX42/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata