Z Anadolujet bude Ajet

25.11.2023 10:20 - Asie & AustrálieLetecká společnost Turkish Airlines včera oznámila, plánuje v březnu 2024 dojde ke změně názvu své dceřiné společnosti Anadolujet na Ajet.

Společnost Anadolujet byla založena v dubnu 2008 jako stoprocentní dceřiná společnost Turkish Airlines s cílem obsluhovat zejména uzly na letišti v Ankaře a v Sabiha Gökçen v asijské části Istanbulu. Aktuálně společnost provozuje flotilu 79 letadel, z nichž nadpoloviční většinu tvoří typ Boeing 737-800. Společnost provozuje též i letadla výrobce Airbus, včetně 11 letadel typu Airbus A321neo.

Společnost provozuje především vnitrostátní lety po Turecku, dále také lety mezi německými letišti a Tureckem, stejně jako lety z Turecka do okolních zemí Blízkého východu. Do České republiky ani na Slovensko společnost aktuálně nelétá. Nejbližší obsluhované letiště dostupné z našich končin za hranicemi je Vídeň, Mnichov nebo Budapešť, podle bydliště čtenáře. Turkish Airlines plánují, že pro Ajet získají vlastní licenci leteckého operátora. Na rozdíl od současných Anadolujet má mít Ajet plně charakter nízkonákladového dopravce, včetně důsledně pouze ekonomické cestovní třídy. Na spuštěných stránkách ajet.com se lze dočíst, že dopravce plánuje do 10 let provozovat flotilu 200 letadel, obsluhovat 42 domácích a 80 mezinárodních spojů do 44 zemí světa.

vizualizace letadla v barvách společnosti Ajet (zdroj: media kit společnosti Ajet.com)

Témata