Yemenia dočasně zastavila provoz

02.04.2015 - Asie & AustrálieJemenská národní letecká společnost Yemenia oznámila 30. března na svých webových stránkách okamžité zastavení všech letů z bezpečnostních důvodů. V současnosti probíhá v Jemenu ozbrojený konflikt mezi šíitskými povstalci a vládními jednotkami prezidenta Abdara Rabbú Mansúra Hádího. Hlavní město Sanaa včetně mezinárodního letiště je v rukou povstalců. Yemenia provoz prozatím zastavila do 30. dubna.


Protivládní povstalci na ploše mezinárodního letiště v Sanaa

Kvůli eskalaci konfliktu v zemi uzavřely jemenské úřady 27. března všechna mezinárodní letiště a vzdušný prostor. Letiště v Sanaa je v rukou povstalců, které kontrolují také hlavní město. V uplynulých dnech vojenské letectvo Saúdské Arábie několikrát bombardovalo toto letiště. Podle dostupných zpráv byly částečně poškozeny terminál pro cestující a hlavní ranvej letiště.


Vojenská část letiště v Sanaa

Uzavření vzdušného prostoru se dotklo přeletů některých mezinárodních linek. Jedná se zejména o lety společností Emirates a Etihad Airways do oblasti východní Afriky a na ostrovy v Indickém oceánu. Vzdušný prostor řízený ze Sanaa se rozkládá vedle samotného Jemenu dále na východ podél pobřeží Ománu. Kvůli nutnosti obletět tento prostor se prodloužila doba letu některých linek o několik desítek minut.

Štítky