Wings of Lebanon zastavily lety, vrátily jediný letoun

04.09.2020 - Asie & AustrálieLetecká společnost Wings of Lebanon (WOL) zastavila 26. srpna 2020 provoz kvůli ekonomické situaci v Libanonu a pokračující pandemii koronaviru. Vyplývá to z oznámení uveřejněného na Facebooku. Aerolinie uvedla, že se jedná o dočasné zastavení a přislíbila vrácení peněz všem cestujícím.

Wings of Lebanon - Boeing 737-700 (foto: Wings of Lebanon)

Charterová společnost založena v roce 2006 se zaměřovala zejména na charterové lety s klienty mateřské firmy Nakhal Travel. Ta se specializuje zejména na prodej turistických pobytů v Turecku. Dále aerolinie nabízela rovněž ACMI pronájmy.

Po přestávce vynucené pandemií koronaviru obnovil Wings of Lebanon v polovině července provoz letem s turisty do tureckého Dalamanu. Poslední komerční let se uskutečnil 26. srpna z Adany do Bejrútu. O den později jediný letoun společnosti, Boeing 737-700 registrace T7-WLA, přeletěl do francouzského Toulouse a byl vrácen leasingové společnosti Macquarie AirFinance.

Prohlášení Wings of Lebanon o zastavení letů (zdroj: Wings of Lebanon)

Libanon se již delší dobu potýká s ekonomickou krizí. Tu prohloubila pandemie onemocnění covid-19 a také tragická exploze v bejrútském přístavu, ke které došlo začátkem srpna. Podle Světové banky způsobil výbuch škody ve výši až 4,6 miliard dolarů.

Štítky