Výbuchy na letišti v Bruselu

22.03.2016 - Evropa20:52

Belgická policie zveřejnila snímek jednoho ze tří podezřelých z bombových útoků na letišti v Bruselu. Tři muži podle záběrů z průmyslové kamery procházeli odletovou halou s vozíkem na zavazadla. Dva muži se později odpálili jako sebevražední atentátníci. Třetí muž, po kterém policie pátrá, z místa činu utekl. Nevybuchlý sebevražedný pás nalezený na letišti patřil pravděpodobně jemu.

16:49

Večerní linka ČSA do Bruselu, která měla z ruzyňského letiště odletět v 17:40 je zrušena. Zrušeny byl i dnešní dopolední a večerní letBrussels Airlines z Bruselu do Prahy a zpět. Podle informací o letech na webových stránkách Letiště Praha je zrušen i zítřejší ranní let ČSA linky OK630 v 6:55 do Bruselu. Do Bruselu tak dnes odletěly jen ranní lelty ČSA a Brussels Airlines.

12:51

Belgické ministerstvo zdravotnictví upřesnilo tragickou bilanci dnešních útoků v Bruselu. Při výbuších v odletové hale letiště v Bruselu zahynulo 11 lidí. Další výbuch v bruselském metru si vyžádal 15 lidských životů.

12:25

Podle dat serveru Flightradar24 byly posledními lety, které přistály na mezinárodním letišti v Bruselu, před uzavřením letiště let ČSA OK630 z Prahy v 8:14 a lety Brussels Airlines SN2268 z Kodaně a SN2830 z Budapešti v 8:30.

11:56

Cestující ranního letu ČSA mohli před 11. hodinou na letišti v Bruselu vystoupit z letadla a byli dopraveni do terminálu, uvedl mluvčí ČSA Daniel Šabík ve vysílání ČT24. Na ranním letu ČSA do Bruselu bylo podle Šabíka zhruba 80 cestujících.

11:10

Cestující, kteří přiletěli ranní linkou ČSA do Bruselu, jsou stále v letadle, které je na ploše letiště. Uvedl to server Aktuálně.cz citující vyjádření tiskového mluvčího ČSA Daniela Šabíka.

10:53

Cestující odcházejí z bruselského mezinárodního letiště v Zaventem:

10:27

Podle belgických médií na bruselském letišti zahynulo 13 lidí a dalších 35 bylo zraněno. Útočil pravděpodobně sebevražedný atentátník.

10:19

Útěk cestujících z odletové haly bruselského letiště po ranním výbuchu natočený svědkem na mobilní telefon:

10:10

Podle televizního zpravodajství došlo k dalšímu útoku v bruselském metru. Ve stanici Maelbeek došlo k silné explozi. Provoz bruselského metra je zastaven.

10:02

Podle informace Brussels Airlines bude mezinárodní letiště v Bruselu uzavřeno do zítřejšího rána.

9:56

Bruselské mezinárodní letiště bylo uzavřeno. Lety směřující do Bruselu jsou přesměrovány na jiná letiště:

9:50

Odbavení cestující byli evakuováni přímo na odbavovací plochu letiště:


(zdroj: SkyNews/YouTube)

9:28

Další video britské stanice SkyNews k výbuchům na bruselském letišti:


(zdroj: SkyNews/YouTube)

9:25

Záběry následků exploze natočené na mobilní telefon jedním z cestujících:


(zdroj: SkyNews/YouTube)

9:17

Krátce před osmou hodinou ráno došlo v odletové hale bruselského mezinárodního letiště ke dvěma silným explozím. Podle zpráv agentur k výbuchu došlo v blízkosti odbavovací přepážky letecké společnosti American Airlines. Podle zpráv agentur zemřel jeden člověk, neoficiální informace hovoří o tom, že mrtvých je nejméně jedenáct. Policie začala evakuovat terminál pro cestující. Jak je zřejmé ze záběrů televize Euronews část pasažérů byla evakuována na plochu letiště přimo mezi letadla.

Témata