VLM Airlines budou provozovat Superjety 100

30.10.2014 - EvropaBelgická společnost VLM Airlines se dohodla s ruskou leasingovou společností Ilyushin Finance na pronájmu dvou letadel Suchoj Superjet 100LR na dobu 12 let. Součástí kontraktu je opce na dva letouny a předkupní právo na dalších deset strojů. Kontrakt je významným úspěchem pro ruského výrobce Suchoj, který se několik let snažil prodat letouny Superjet také do západní Evropy.

Suchoj Superjet 100LR v barvách VLM Airlines na počítačové vizualizaci (foto: VLM Airlines)

VLM Airlines převezmou první Suchoj Superjet 100LR již v dubnu 2015 a stanou se tak první leteckou společností z EU, která tento letoun bude provozovat. Letouny Suchoj Superjet 100 by měly rovněž získat schválení pro lety na London City Airport, kam belgický dopravce létá. Podle serveru Flightglobal.com plánují VLM Airlines nasadit letouny na připravované pravidelné linky, které budou od dubna 2015 provozovány z Antverp.

Podpis kontraktu mezi zástupci VLM Airlines a Ilyushin Finance (foto: VLM Airlines)

Tento týden management společnosti odkoupil VLM Airlines od německé Intro Aviation. VLM Airlines se v posledních pěti letech zaměřily na ACMI pronájmy letadel Fokker 50. Společnost zajišťuje lety pro irskou Cityjet, v minulosti létala pro regionální aerolinie Intersky, HOP či Aurigny Air Services.

Témata