V Turecku opět povoleny vnitrostátní lety, Turkish Airlines obnoví mezinárodní linky

03.06.2020 - EvropaPo dvouměsíční přestávce způsobené pandemií koronaviru povolilo Turecko obnovení pravidelných vnitrostátních letů. První let s cestujícími uskutečnila společnost Turkish Airlines na lince z Istanbulu do Ankary. Podle údajů agentury Anadolu bylo na palubě 156 cestujících včetně tureckého ministra dopravy Adila Karaismailoglu.

Turkish Airlines - Airbus A320 (foto: Björn Strey/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Cestující, kteří chtějí využít vnitrostátní let, musí mít na svém mobilu nainstalovanou aplikaci HES (Hayat Eve Sığar) a být v ní registrovaný se svými osobními úřady. Aplikace vyvinutá tureckým ministerstvem zdravotnictví sleduje pohyb uživatele, zobrazuje rizikové oblasti, eviduje testy apod. Před letem si cestující musí vygenerovat v aplikaci unikátní kód, bez něj by nebyl odbaven. Prokázání se kódem při odbavení je povinné na vnitrostátních a mezinárodních linkách pro všechny občany Turecka.

https://twitter.com/akaraismailoglu/status/1267349627071799297

Během dneška plánují obnovení vnitrostátních letů také SunExpress, které jsou společným podnikem Turkish Airlines a Lufthansy.

Po řadě odkladů plánují Turkish Airlines také obnovení letů na mezinárodních linkách. Podle poslední zprávy agentury Anadolu by se tak mělo stát 18. června, kdy společnost obnoví lety do šesti evropských zemí – Německa, Rakouska, Švýcarska, Nizozemí, Dánska a Švédska. V úvodní fázi by společnost měla létat do 16 evropských měst, které spojí se 14 tureckými městy. Podle agentury společnost zatím nabídne lety do Mnichova, Berlína, Frankfurtu, Stuttgartu, Düsseldorfu, Hamburku, Kolína nad Rýnem, Hannoveru, Curychu, Ženevy, Basileje, Vídně, Salzburku, Amsterdamu, Kodaně a Stockholmu.

Palubní personál je vybaven rouškami a ochrannými štíty. Turkish Airlines poskytne cestujícím hygienický kit, který obsahuje dezinfekční ubrouky a na delších letech také roušku. Společnost upozorňuje, že cestující mají měnit roušku po 4 hodinách (foto: Turkish Airlines)

Témata