V Moskvě nouzově přistál Tu-154 Dagestan Airlines, dva lidé zemřeli

04.12.2010 - EvropaNa moskevském letišti Domodědovo dnes nouzově přistál Tupolev Tu-154 (RA-85744) se 163 cestujícími a osmi členy posádky na palubě. Letoun společnosti Dagestan Airlines odstartoval z letiště Vnukovo k letu do Machačkaly v Dagestánu. Tupolevu krátce po startu vysadil jeden motor a posádka se rozhodla přistát na Domodědovu. Během přiblížení vypověděly službu i zbylé dva motory a posádka byla nucena na letiště doplachtit.

Letoun při nouzovém přistání za vyšší rychlosti tvrdě dosedl na dráhu, ze které sjel a narazil do oplocení. Trup tupolevu se rozlomil na několik částí. Během přistání zemřeli dva cestující a 83 osob bylo zraněno. Podle ruských internetových serverů je osm až deset zraněných v kritickém stavu.

Příčiny selhání motorů zatím nejsou jasné, ruské úřady však vyloučily, že by se jednalo o teroristický útok. Letiště Vnukovo potvrdilo, že podle provedených zkoušek bylo palivo v pořádku. Dagestan Airlines vyslaly do Moskvy náhradní letoun, aby dopravil nezraněné cestující.

Témata