V Kábulu zahynulo 11 cizinců pracujících pro Kam Air

23.01.2018 - Asie & AustrálieBilance sobotního teroristického útoku hnutí Taliban na mezinárodní hotel Intercontinental v Kábulu je tragická. Podle posledních zpráv přišlo o život 22 lidí z toho 14 cizinců. Ze zabitých cizinců 11 pracovalo pro afgánskou leteckou společnost Kam Air. Podle agentury AP zemřeli v hotelu dva piloti z Venezuely, sedm zabitých bylo z Ukrajiny. Zabito bylo pět pilotů, další čtyři oběti pracovali jako palubní průvodčí.

Embed from Getty Images

V době útoku bylo v hotelu Intercontinental celkem 40 zaměstnanců Kam Air. Přeživší Ukrajinci, kteří pracovali pro tuto aerolinii, již odletěli z Afghánistánu zpět do vlasti.

Útok na kábulský hotel vážně zasáhl samotnou společnost Kam Air. Ta musela kvůli nedostatku létajícího personálu snížit počet svých letů ze 30 na 10 denně. Rušení se dotklo téměř všech vnitrostátních letů.

Embed from Getty Images

Podle mluvčího Kam Air bude návrat na původní počty letů trvat týdny a měsíce. Aerolinie bude muset řešit ubytování zahraničních pracovníků a zajištění jejich bezpečnosti.

Kam Air pravidelně létá do Indie, Iránu, Kazachstánu, Pákistánu, Spojených arabských emirátů, Tádžikistánu, Turecka a Uzbekistánu. Svými lety také obsluhuje devět afghánských měst. Flotila společnost se skládá z jednoho Airbusu A340-300, dvou letounů Boeing 737-500, jednoho Boeing 737-800, jednoho Boeing 767-200, jednoho MD-83, dvou MD-87 a dvou vrtulových letadel Saab 340B.


Boeing 767-200 létající pro Kam Air (foto: Konstantin Von Wedelstaedt/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Tomáš Hampl


Štítky: