V Iránu havaroval turecký private jet

11.03.2018 - Asie & AustrálieNa jihozápadě Iránu se dnes odpoledne zřítil soukromý turecký letoun letící ze Spojených arabských emirátů do Turecka. Letoun Canadair CL-604 Challenger (TC-TRB) odstartoval v 16:41 místního času z Šardža k letu na istanbulské letiště Atatürk International. Po 80 minutách letu v 18:01 stroj začal nečekaně ztrácet výšku a zřítil se v pohoří Zagros nedaleko iránského města Šahr-e Kord.


Havarovaný letoun CL-604 Challenger zachycený na letišti v Ženevě na archivním snímku z roku 2016 (foto: flybyeigenheer/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Na palubě letounu bylo osm cestujících a tři členové posádky. Podle zpráv agentur havárii nikdo nepřežil. Letoun patřil turecké firmě Başaran Holding. Turecký deník Hürriyet uvedl, že letounem cestovala Mina Başaran, dcera šéfa holdingu Hüseyina Başarana, spolu s kamarádkami. Mina Başaran se v Dubaji loučila se svobodou před chystanou svatbou. Před třemi dny během zastávky v Dubaji Mina Başaran publikovala na sociální síti Instagram fotografii s dnes havarovaným letounem.

Tomáš Hampl


Štítky: Bombardier Challenger 600Havárie letadelIránTureckoPrivate jet