V Grand Canyonu havarovala helikoptéra při vyhlídkovém letu

11.02.2018 - USA & KanadaPři vyhlídkovém letu nad Grand Canyonem havarovala v sobotu helikoptéra Eurocopter EC130, na jejíž palubě bylo šest cestujících a pilot. V 17:20 místního času se helikoptéra společnosti Papillon Grand Canyon Helicopters zřítila nedaleko Quartermaster Canyon.

Helikoptéra po dopadu začala hořet a z místa neštěstí stoupal hustý černý kouř. Záchranné práce komplikovala skalnatý terén, silný vítr a tma. Záchranná operace tak skončila až v časných ranních hodinách následujícího dne. Všichni zranění byli přepraveni do nemocnice v Las Vegas. Příčina havárie helikoptéry zatím není známá.

Papillon Grand Canyon Helicopters uvádí na svém webu, že je nejstarší a největší společností na světě zaměřenou na vyhlídkové lety. Ročně na svých vyhlídkových letech přepraví přes 600 tisíc cestujících.


Helikoptéra Eurocopter EC130 společnosti Papillon Grand Canyon Helicopters (foto: Eric Salard/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnosti v roce 2001 havarovala při vyhlídkovém letu helikoptéra Eurocopter AS350-B2. Při nehodě tehdy přišlo o život pět cestujících a pilot. Vyšetřovatelé NTSB zjistili, že příčinou byla chyba pilota. V roce 2014 zabily listy hlavního rotoru pilota poté, co přistál na dně kaňonu a opustil helikoptéru s běžícím rotorem.

Témata