US-Bangla Airlines si pořizuje dálková letadla

31.01.2023 - Asie & AustrálieBangladéšská letecká společnost US-Bangla Airlines ještě na jaře rozšíří svou flotilu o první dálková letadla. Bude se jednat o dva Airbusy A330-300, které mají být dodány během května.

Airbusy A330 mají aerolinii umožnit další expanzi na mezinárodních linkách. Společnost je chce nasadit na lety do Saúdské Arábie. Mělo by se jednat o nové linky z Dháky do Džiddy, Rijádu a Dammánu. Lety mají především usnadnit cestu poutníků do Saúdské Arábie.

Největším letounem ve flotile US-Bangla Airlines je nyní Boeing 737-800 (foto: US-Bangla Airlines)

US-Bangla Airlines jsou soukromé aerolinie patřící pod skupinu US-Bangla Group, která působí v řadě odvětví. Byly založeny v roce 2014 a v současnosti jsou po Biman Biman Bangladesh Airlines druhou největší leteckou společností v Bangladéši. Zprvu se US-Bangla Airlines zaměřovaly na vnitrostátní lety, v roce 2016 začaly létat do Singapuru a Spojených arabských emirátů. V roce 2019 společnost zahájila pravidelné lety také do Číny.

V současnosti US-Bangla Airlines létají dále do Indie, Thajska, Malajsie, Ománu, Kataru a na Maledivy. Flotila se skládá celkem ze sedmnácti letadel typů De Havilland Dash 8Q400, ATR 72-600 a Boeing 737-800.

Témata