United investuje do výcvikového centra v Denveru

06.08.2023 09:20 - USA & KanadaLetecká společnost United Airlines v pátek oznámila, že v rámci své růstové strategie utratí 33 milionů dolarů za nákup 46 hektarů pozemků v blízkosti své základny v Denveru. Jedná se vlastně o dva pozemky, jeden přiléhá k mezinárodnímu letišti v Denveru a sousedí se stávájícím střediskem leteckého výcviku společnosti United. A právě tento pozemek hodlá letecká společnost United využít pro rozšíření stávajícího denverského výcvikového střediska pro piloty. Pokusí se tak dlouhodobě zvrátit chronický nedostatek pilotů, který je jednou z hlavních brzd rychlejšího růstu společnosti.

"Pro každou velkou společnost je rozumné využít vhodné příležitosti ke koupi pozemků ve klíčových městech jejího podnikání, když se naskytne příležitost - takže jsme nechtěli propásnout tuto příležitost v Denveru", uvedla mluvčí United novinářům agentury Reuters. Letecká společnost dále uvádí, že v oblasti města Denver je největším zaměstnavatelem . Má zde přibližně 10 000 zaměstnanců a na letišti v Denveru největší podíl trhu ze všech leteckých společností.

Nákupy pozemků v Denveru rovněž vzbudily obavy státu Illinois, zda United nebude mít náhodou snahu přesunout své hlavní sídlo z Chicaga. Neblaze se totiž místím politikům oživily vzpomínky na minulý rok, kdy společnost Boeing oznámila, že stěhuje své sídlo z Chicaga do Alingtonu ve Virginii.

letadla společnosti United na letišti v Denveru, červenec 2018 (autor: airbus777, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata