United Airlines po osmi letech opět létají do Ghany

16.05.2021 - USA & KanadaLetecká společnost United Airlines obnovila po osmileté přestávce své pravidelné lety do Ghany. Od pátku 14. května americký dopravce opět provozuje linku Washington - Akkra. Spojení je nyní provozováno třikrát týdně Boeingen 787-8, který létá v konfiguraci s 21 místy v business class, 26 v premium economy a 158 místy v ekonomické třídě.

Posádka inauguračního letu United Airlines po přistání na letišti Kotoka International v Akkře (foto: United Airlines)

United Airlines jsou jediným dopravcem, který létá mezi hlavním městem USA a Ghany. United Airlines v minulosti již na této lince létaly. Spojení otevřely v červnu 2010, ale po necelých dvou letech provozu byly lety z ekonomických důvodů ukončeny. Z amerických dopravců létají do Ghany ještě Delta Air Lines, které provozují linku z New Yorku-JFK. Na lince nyní létají denně letounem Airbus A330-300.

Ghanský ministr dopravy Kweku Ofori Asiamah ve svém projevu uvítal ve svém projevu otevření linky a uvedl, že ghanská vláda všem zúčastněným stranám poskytne potřebnou podporu včetně udělení 5. letecké svobody pro další linky z/do Akkry s cílem učinit z Ghany letecký uzel pro západní Afriku.

Uvítání Boeingu 787 United Airlines na letišti Akkře (foto: United Airlines)

V tuto chvíli je Akkra jedinou destinací United Airlines v Africe. Od 3. června chce společnost opět létat z Newarku do Johannesburgu. V závislosti na zrušení omezení v souvislosti s onemocněním covid-19 se má rovněž obnovit spojení do nigerijského Lagosu. Naopak letos společnost nepočítá s obnovením sezónní linky do Kapského Města.

Témata