Ultra low-cost Allegiant Air si pronajímá 10 Airbusů A320

01.08.2021 - USA & KanadaAmerická nízkonákladová aerolinie Allegiant Air se dohodla se společnost Air Lease Corporation (ALC) na dlouhodobém pronájmu deseti letadel Airbus a320. Dodávka pronajatých letadel má probíhat od podzimu do léta 2022. „S potěšením můžeme oznámit pronájem deseti použitých letadel Airbus A320 novému zákazníkovi, společnosti Allegiant,“ uvedl Steven F. Udvar-Házy, předseda společnosti Air Lease Corporation.

Airbus A320 společnosti Allegiant Air přistává na letišti v Las Vegas (foto: Tomás Del Coro/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost byla založena v roce 1997 jako WestJet Express. Kvůli soudním sporům o použitou značku, došlo o rok později ke změně jména na Allegiant Air. V roce 2000 byla aerolinie nucena vstoupit do bankrotového režimu. Po restrukturalizaci se aerolinie začala zaměřovat na charterové lety pro klienty kasin v nevadských městech Reno a Laughlin. V roce 2004 začal Allegiant Air nabízet také pravidelné lety do Las Vegas.

Uvedení akcií na burzu NASDAQ umožnilo aerolinii získat kapitál, který byl využit pro další expanzi. Zprvu Allegiant Air expandoval na západě USA, později po celé zemi, přičemž se zaměřil na přímé lety mezi sekundárními letišti. V posledním desetiletí společnost postupně začala létat na řadu velkých amerických letišť. V současnosti je flotila Allegiant Air tvořená více než 110 letadly typů Airbus A319 a A320. Společnost létá výhradně po USA, kde v její síti je zhruba 130 letišť.

Allegiant Air provozuje také 35 letadel Airbus A319 (foto: Allegiant Air)

Témata