Turkish Airlines zavádí „gate-to-gate“ wifi připojení

09.06.2022 - EvropaCestující společnost Turkish Airlines mají nově k dispozici připojení hned po boardingu do letadla. Turecký dopravce totiž oznámil zavedení „gate-to-gate“ wifi připojení k internetu. V praxi to znamená, že připojení je možné využívat od okamžiku uzavření dvěří letadla až po výstup v cílové destinaci. Dosud bylo toto připojení k dispozici jen během letu, kdy letadlo bylo ve výšce nad tři kilometry.

Turkish Airlines mají v současnosti celkem 131 letadel, které nabízejí možnost připojit se k wifi již na zemi. Jedná se o 57 širokotrupých letadel a 131 letadel s jednou uličkou. Společnost plánuje postupně „gate-to-gate“ wifi rozšiřovat do dalších svých letadel.

Letoun společnosti Turkish Airlines (ilustrační foto: mehmetkali/Pixabay)

Wifi připojení nabízejí Turkish Airlines ve svých letadlech již od roku 2011. K dispozici je zdarma neomezeně cestujícím business class, kteří jsou držiteli karet věrnostního programu Miles&Smile v úrovni Elite a Elite Plus. Ostatní cestující v business class mají zdarma 1 GB. Menší množství dat je pak k dispozici členům věrnostního programu, které mají nižší úrovně. Po vyčerpání volné kvóty je možné si další data zaplatit. Podle ceníku stojí 20 MB necelé tři dolary, 100 MB necelých osm dolarů.

Témata